16. Vicke Lindstrand

vas "Vinter" Kosta, hyttarbete 1950-tal, något blåtonat klarglas med svartvita träsiluetter i underfångsteknik, signerad LH och numrerad 1802, höjd 19, bredd 12 (obetydliga invändiga märken efter tillverkningen samt ytterst obetydliga skrapmärken)

Varunr 87896

19 Maj 2019 17:00

Klubbslag27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK 15 000 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK

Utrop 10 000 SEK

15 000 SEK2019-05-19 16:09
14 500 SEK2019-05-19 17:10
13 500 SEK2019-05-19 17:10
9 900 SEK2019-05-01 15:05
1 500 SEK2019-05-10 08:47
1 000 SEK2019-05-09 08:56
100 SEK Startpris

Schenker 300 SEK Ink.moms

Vårens kvalitetsauktion 19 maj,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ