16. Vicke Lindstrand

vas "Vinter" Kosta, hyttarbete 1950-tal, något blåtonat klarglas med svartvita träsiluetter i underfångsteknik, signerad LH och numrerad 1802, höjd 19, bredd 12 (obetydliga invändiga märken efter tillverkningen samt ytterst obetydliga skrapmärken)

Varunr 87896

19 Maj 2019 17:00

Klubbslag22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK 15 000 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

Utrop 10 000 SEK

15 000 SEK2019-05-19 16:09
14 500 SEK2019-05-19 17:10
13 500 SEK2019-05-19 17:10
9 900 SEK2019-05-01 15:05
1 500 SEK2019-05-10 08:47
1 000 SEK2019-05-09 08:56
100 SEK Startpris

Schenker 350 SEK Ink.moms

Vårens kvalitetsauktion 19 maj,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt