19. Carl Kylberg 1878-1952

akvarell, kvinnofigurer i landskap, dagermått 27x36, atergo anteckningar, av konstnären egenhändigt utförd ram (56x61), proveniens: Galerie Moderne Stockholm, inköpt av gymnastikdirektör Gudrun Lund, Aledal Bankeryd senare i arv till nuvarande ägare, inköpskvitto från 1954 medföljer

Varunr 88132

19 Maj 2019 17:00

Klubbslag25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK 9 000 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK

Utrop 15 000 SEK

9 000 SEK2019-05-19 15:40
8 900 SEK2019-05-19 17:11
4 600 SEK2019-05-09 13:04
3 500 SEK2019-05-11 08:59
3 300 SEK2019-05-11 01:58
400 SEK2019-05-09 21:50
100 SEK Startpris

Schenker 500 SEK Ink.moms

Vårens kvalitetsauktion 19 maj,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt