9. Vaser 2 stycken, Kina 18/1900-tal

Polykrom emaljdekor, höjd 44 respektive 29, fat Japan c.1900, blåvit underglasyrdekor, diameter 35 (den större vasen med lagning) (3)

Varunr 54813

15 September 2013 17:00

Klubbslag11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK 200 SEK15 00 SEK16 00 SEK

Utrop 500 SEK

200 SEK2013-09-15 17:01
150 SEK2013-09-13 20:48
100 SEK Startpris

Realtidsauktion 15 september, söndag 15 september auktionen startar kl 17, www.auktionskammaren.se

I våra lokaler på Lillgatan 28. Fredag 13/9 kl 15-19 samt lördag 14/9 11-14

Realtidsauktion innebär att 5 objekt visas och registrerade inloggade kunder kan bjuda på dessa online.
Vid nytt bud förlängs avslut med 20 sekunder på det aktuella objektet.
Auktionen beräknas ta ca. 2½ timma

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt