12. Pianon Alessandro 1910-1988 Italien

Fågel "Pulcino" Vistosi glas, Italien 1960-tal, blå glasmassa, rutdekor i grönt och blått, ögon i murrine, benställning av koppar, höjd 27 (obetydliga repor, obetydlig invändig beläggning)

Varunr 58747

18 Maj 2014 17:00

Klubbslag14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK 16 500 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK

Utrop 10 000 SEK

16 500 SEK2014-05-18 17:05
16 000 SEK2014-05-18 17:04
14 000 SEK2014-05-18 12:29
13 500 SEK2014-05-17 22:16
8 500 SEK2014-05-14 17:22
4 100 SEK2014-05-14 10:11
3 000 SEK2014-05-11 18:47
1 200 SEK2014-05-10 21:32
850 SEK2014-05-09 18:09
750 SEK2014-05-09 17:24
350 SEK2014-05-07 19:33
350 SEK2014-05-08 08:22
100 SEK Startpris

Vårens kvalitetsauktion 18 maj, Söndag 18 maj kl 17, Internet online realtid

fredag 16/5 15-19, lördag 17/5 12-15, söndag 18/5 12-15

En realtidsauktion fungerar på samma sätt som en vanlig klubbauktion, skillnaden är att den görs upp via nätet.
Buden läggs av registrerade kunder och det är dessa som bjuder emot dig under auktionens gång. Om du inte har möjlighet att delta under realtidsauktionen går det lika bra att lämna förhandsbud, precis som tidigare

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ