11. Tallrikar 12 stycken Kina Qingdynastin

Qianlong 1736-1795, dekor i sepia och guld, spegeln med namnskiffer i kartusch under kunglig krona, proveniens: Slottsvillan Huskvarna, diameter 23 (tre med kantsprickor, smärre kantnagg, slitage, smärre samt obetydligt slitage på dekor och glasyr)

Varunr 85505

2 December 2018 17:00

Klubbslag13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK 35 000 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK

Utrop 6 000 SEK

35 000 SEK2018-12-02 16:40
35 000 SEK2018-12-02 17:06
17 000 SEK2018-12-02 16:59
14 500 SEK2018-11-23 19:33
5 900 SEK2018-12-01 01:56
5 500 SEK2018-11-26 21:54
3 300 SEK2018-11-26 21:42
100 SEK Startpris

Schenker 300 SEK Ink.moms

Höstens kvalitetsauktion,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ