10. Salongsmöbel sengustaviansk stil

sent 1800-tal, modell efter Ephraim Ståhl, mycket rik ornamentik av bla. sfinxer och fabeldjur, förgylld med slagmetall samt grönpatinerad ornamentik, klädsel i svart moaré, soffa, 1 par karmstolar, 4 stolar, 1 par taburetter samt bord, soffans höjd 87, längd 168, bordets diameter 83 (åldersrelaterat bruksslitage) (10)

Varunr 91221

1 December 2019 17:00

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK 25 000 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK

Utrop 15 000 SEK

25 000 SEK2019-12-01 17:03
24 500 SEK2019-12-01 17:03
16 000 SEK2019-12-01 14:17
15 500 SEK2019-11-29 22:22
13 000 SEK2019-12-01 09:34
11 500 SEK2019-11-29 20:49
9 100 SEK2019-11-26 16:06
7 600 SEK2019-11-23 23:09
6 000 SEK2019-11-21 13:28
5 800 SEK2019-11-21 12:44
1 500 SEK2019-11-16 20:57
1 000 SEK2019-11-16 13:58
100 SEK Startpris

Höstens kvalitetsauktion 1 december,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt