13. Stol Swedish grace/Art deco

1920/30-tal, oidentifierad formgivare, Nordiska Kompaniet, mässingsbricka: R1735 - C16968, svärtat lövträ, svängd ryggbricka, fotavslut i form av djurtassar, sits i svart skinn, orört originalskick, höjd 81 (smärre bruksslitage)

Varunr 91157

Auktionen startar om
11 dagar 14 tim
1 December 2019 17:00
Auto

Utrop 2 000 SEK

150 SEKMåndag 12:10
100 SEK2019-11-17 00:02
100 SEK Startpris

Höstens kvalitetsauktion 1 december,

Budgivning pågår
Lägg till i kalender

OBS! Katalogen är under produktion, bilder och text uppdateras fortlöpande.

VISNING:
Fredag 29/11 15-18
Lördag 30/11 12-15
Söndag 1/12 12-15

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt