132. Takarmatur empirstil tidigt 1900-tal

rikt ornamenterad i förgylld brons/mässing, bl a i form av kvinnofigurer hållandes kedjor, änglahuvuden, akantus med mera, mörkpatinerad mässing, 4 ljuspunkter, höjd 42, diameter 50 (hård ytsmuts, i behov av ny el)

Varunr 91402

1 December 2019 17:00

Klubbslag9 00 SEK10 00 SEK 3 600 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK

Utrop 2 000 SEK

3 600 SEK2019-12-01 11:19
3 500 SEK2019-12-01 12:09
2 600 SEK2019-11-29 10:43
2 000 SEK2019-11-23 20:24
1 400 SEK2019-11-25 21:50
500 SEK2019-11-19 12:30
150 SEK2019-11-17 22:35
100 SEK2019-11-16 19:21
100 SEK Startpris

Höstens kvalitetsauktion 1 december,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt