140. Stolar 1 par gustavianska

Stockholmsarbeten 1700-tal, en med Stockholms Snickarämbetets stämpel, sarg och ryggbrickor med skuren bladstavsdekor, avsmalnande överkragade ben med kannelyrer, bemålade och förgyllda, fast stoppad sits och rygg, höjd 91

Varunr 91251

1 December 2019 17:00

Klubbslag6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK 5 500 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK

Utrop 4 000 SEK

5 500 SEK2019-12-01 18:11
5 400 SEK2019-12-01 18:11
4 900 SEK2019-12-01 18:11
3 500 SEK2019-12-01 15:51
3 200 SEK2019-12-01 16:48
2 100 SEK2019-11-21 19:48
1 200 SEK2019-11-16 14:00
350 SEK2019-11-21 10:36
100 SEK Startpris

Höstens kvalitetsauktion 1 december,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt