29. Leksakshäst c.1900

skuret och bemålat trä, detaljer i skinn och sannolikt torkat gräs/halm, proveniens: Köpman Gustav Rahm, Gränna, höjd 27, bredd 32 (bruksslitage, ett öra, sele samt ett hjul saknas)

Varunr 91178

Auktionen startar om
11 dagar 14 tim
1 December 2019 17:00
Auto

Utrop 800 SEK

Höstens kvalitetsauktion 1 december,

Budgivning pågår
Lägg till i kalender

OBS! Katalogen är under produktion, bilder och text uppdateras fortlöpande.

VISNING:
Fredag 29/11 15-18
Lördag 30/11 12-15
Söndag 1/12 12-15

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt