325. Stigbert Heribert Engelbert Stockholm 1947

ring och stav smyckeskedja med hänge 18k samt ring 18k, trappstegsslipad bergkristall, smyckekedja 1950, svenska oidentifierade stämplar, ringstorlek 17,5/54-55, hängets höjd 4,5, kedjans längd 56 (hängets bergkristall med stötskada vid nedre vänster hörn, ringens sten med nagg i samtliga hörn) (2)

Varunr 91131

Auktionen startar om
11 dagar 14 tim
1 December 2019 17:00
Auto

Utrop 2 000 SEK

300 SEK2019-11-17 00:10
250 SEKMåndag 21:38
100 SEK Startpris

Höstens kvalitetsauktion 1 december,

Budgivning pågår
Lägg till i kalender

OBS! Katalogen är under produktion, bilder och text uppdateras fortlöpande.

VISNING:
Fredag 29/11 15-18
Lördag 30/11 12-15
Söndag 1/12 12-15

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt