395. Tipp & Co Tyskland 1930-tal

brandbil med 4 brandmän, litograferad plåt i rött, gult och svart, elektrisk strålkastare, proveniens: Köpman Gustav Rahm, Gränna, längd 24 (40) (defekt urverk, en brandman saknas, åldersrelaterat bruksslitage)

Varunr 91193

1 December 2019 17:00

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK 1 200 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK

Utrop 1 500 SEK

1 200 SEK2019-11-20 11:20
1 100 SEK2019-11-20 11:36
100 SEK2019-11-17 00:09
100 SEK Startpris

Schenker 250 SEK Ink.moms

Höstens kvalitetsauktion 1 december,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt