6. Väggpendyl gustaviansk 1770-tal

högklassigt Stockholmsarbete, urtavlan märkt O. Ljungdahl Stockholm (Olof Ljungdahl), förgylld med bladguld och slagmetall, rikt ornamenterat träskuret fodral med krönande vasakärve och ananas, stämplat: EXP samt tre kronor, 94x51 (några löstagbara ornament kompletterade)

Varunr 94732

24 Maj 2020 17:00

Klubbslag4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK 6 600 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK

Utrop 5 000 SEK

6 600 SEK2020-05-24 17:05
6 500 SEK2020-05-24 17:05
6 400 SEK2020-05-24 17:05
5 900 SEK2020-05-24 17:04
5 600 SEK2020-05-22 22:15
4 800 SEK2020-05-24 17:04
4 600 SEK2020-05-24 16:51
3 100 SEK2020-05-23 21:18
2 200 SEK2020-05-16 16:38
2 100 SEK2020-05-16 12:02
1 000 SEK2020-05-14 19:21
100 SEK Startpris

Vårens Kvalitetsauktion ,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ