79. Byrå Art Deco

Sverige 1930-tal, oidentifierad formgivare/tillverkare, palisander mfl. träslag, lådfronterna med intarsia av stiliserade grenverk med blommor, höjd 78, bredd 87, djup 48 (en nyckelskoning saknas, enstaka smärre fanerskador)

Varunr 98166

Auktionen startar om
11 dagar 6 tim
6 December 2020 17:00
Auto

Utrop 3 000 SEK

1 000 SEK2020-11-20 22:02
1 000 SEK2020-11-21 10:47
100 SEK Startpris

Höstens Kvalitetsauktion 6 december ,

Budgivning pågår
Lägg till i kalender

OBS!
OBS! Katalogen är under produktion, det kommer uppdateras med
bilder och text som eventuellt ändras/kompletteras.

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt