90. Ljusstakar 1 par senempir/nygotik

Frankrike eller möjligen Ryssland, 1800-talets första hälft, brännförgylld brons, trepassformad fot med lejontassar, avsmalnande pelare och ljuspipa med växtornamentik i relief, höjd 31 (en ljuspipa med hål. ljusmanschetter saknas)

Varunr 97839

Auktionen startar om
12 dagar 10 tim
6 December 2020 17:00
Auto

Utrop 2 500 SEK

150 SEKIgår 16:40
100 SEK2020-11-20 18:24
100 SEK Startpris

Schenker 200 SEK Ink.moms

Höstens Kvalitetsauktion 6 december ,

Budgivning pågår
Lägg till i kalender

OBS!
OBS! Katalogen är under produktion, det kommer uppdateras med
bilder och text som eventuellt ändras/kompletteras.

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Vi ombesörjer även olika transportlösningar, kontakta oss för mer information.
Transportalternativ

Andra populära objekt